Close
Remi Dragovoljca u Gorici

Remi Dragovoljca u Gorici

Sjajnu smo utakmicu gledali u prvoj utakmici 8. kola između našeg Dragovoljca i Gorice. Utakmica u kojoj smo mogli vidjeti 2 gola, 2 poništena gol i promašeni penal. Naši momci odigrai koncentrirano i motivirano te uz malo sreće i preciznosti ponovno smo mogli doći do sva 3 boda.

U prvih 45 minuta igralo se oprezno te smo zabilježili samo dvije situacije . Svaka momčad je imala solidnu prilika za zabiti u prvom poluvremenu, ali Štrkalj s naše strane i Stojanovski s Goričine nisu uspjeli poentirati iza leđa vratara.  Gledali smo puno ofenzivniji i organiziraniji nogomet od strane naše momčadi što nam daje dozu optimizma u sljedećim utakmicama.

Treba svakako istaknuti našeg kapetana Šubarića koji se ponovno istaknuo s nekoliko odličnih intervencija. Definitivno najbolja je obrana udarca s 11 metara najboljem igraču Gorice Kristijanu Lovriću. Osim toga Šuba je dao smirenost i visoku dozu koncentracije svojoj momčadi kroz cijelu utakmicu.

Nakon primljenog gola u 64. minuti nismo pokleknuli i nastavili smo sa dobrom igrom. Lovrić je došao do jedne izbijene lopte iz kornera i uputio fantastičan centaršut na 5 metara koji je dočekao Babec na drugoj stativi i poentirao za vodstvo Gorice.

Naša momčad zabila je sličan gol, nakon što je odličan posao na sredini terena napravio Luka Pasariček. Loptu je dodao do Franića koji je odličnim centaršutom pronašao Štrkalja koji je svoju dobru igru okrunio pogotkom.

Do kraja utakmice Gorica je još nekoliko puta zaprijetila našem golu, ali naša obrana je sve uspijela neutralizirati na čelu s našim vratarom Šubarićem.

Davor Mladina, trener:” Najavili smo da je momčad Gorice na papiru favorit. Momci su ozbiljno shvatili našu ideju kako s maksimalnim angažmanom i koncetracijom protiv dobrog protivnika moraju biti svih 90 minuta. Čestitam našoj ekipi kao i Gorici na korektnoj igri i na dorom suđenju.”

Istaknimo kako je ovo bila povijesna utakmica za hrvatsko suđenje. Ovo je prvi susret u povijesti HNL-a u kojem je sudila sutkinja. Ivana Martinčić sjajno je vodila utakmicu od prve minute pokazala autoritet i ozbiljnost.