Close
PREMINUO ZLATKO SARAČEVIĆ

PREMINUO ZLATKO SARAČEVIĆ

Legenda hrvatskog rukometa, Zlatko Saračević, preminuo je danas nakon utakmice njegove Podravka Vegete.

Saračević je rođen 5. srpnja 1961. u Banja Luci. Od malih nogu pokazivao je veliki talent za rukomet. S reprezentacijom Jugoslavije, osvoji je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Švicarskoj 1986. i brončanu medalju ne Olimpijskim igrama 1988..

S hrvatskom reprezentacijom, osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama 1993. godine. Na Svjetskom prvenstvu 1995. bio je srebrni. Osvajač je brončane medalje na Europskom prvenstvu u Portugalu 1994. godine. Bio je član generacije koja je na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. Hrvatskoj donijela zlatnu medalju. Dobitnik je nagrade “Franjo Bučar”.

Hrvatski dragovoljac izražava sućut obitelji, prijateljima i suradnicima.