Close
Predsjednik Marinko Perić gostovao na HRT-u!

Predsjednik Marinko Perić gostovao na HRT-u!

Hrvatski Dragovoljac vratio se u najelitniji rang hrvatskog nogometa. Iza kluba je sezona iz snova. Pripreme za nadolazeću sezonu u kojoj će Dragovoljac nastupati prvi puta kao prvoligaš nakon sedam godina već su u punom jeku.

Prije dvije godine u Dragovoljcu je vladalo drugačije ozračje – klub je bio na koljenima. Nagomilani dugovi i loše upravljanje doveli su klub na sami rub ponora. Međutim, uprava kluba na čelu s predsjednikom Marinkom Perićem izvela je pravo čudo. Dragovoljac danas opet diše punim plućima! Cijelu sezonu, ali i sve ono što je prethodilo povijesnom uspjehu, komentirao je u Studiu 4 HRT-a predsjednik kluba Marinko Perić.

Bez pravih ljudi i jasne vizije nemoguće je napraviti posao, siguran je predsjednik Perić – Imao sam podršku ljudi oko sebe i krenuo sam u to jer mi je Hrvatski Dragovoljac u srcu.

Kada je preuzeo posrnulog velikana, dug se je već popeo na više od 11 milijuna kuna. U dvije godine, uprava je uspješno sanirala sva dugovanja i napravila čudo koje bi se s pravom jednog dana moglo naći kao primjer u brojnim ekonomskim literaturama – Kad sam 27.7. preuzeo klub, uzeo sam papire i krenuo rješavati taj krucijalni problem jer bez toga ne bi mogli dalje. Naravno da ja nisam to mogao sam, pomogli su prijatelji i uprava, rekao je.

Uz upravu i igrače jedan od najzaslužnijih ljudi svakako je i trener Miroslav Kuljanac. Čovjek za kojeg ne postoje prepreke! Svjestan je toga i predsjednik kluba – On je vojnik Hrvatskog Dragovoljca i dugo je godina bio u Hrvatskom Dragovoljcu prije nego je otišao dalje, ali se mojom zaslugom vratio. Vjerujem mu i sposoban je, istaknuo je.

Nažalost, sezonu je malo pokvario koronavirus. Momčad Dragovoljca dugo se je mučila s nevidljivim protivnikom izvan travnjaka – Korona nas nije mazila čitavu godinu. Na početku sezone, prošle godine, bili smo mjesec dana u izolaciji, a onda nas je pogodila u najgore vrijeme u pola proljetnog prvenstva. Osam igrača bilo je izbačeno iz stroja. Vratili su se sa pola snage. U mjesec dana odigrali smo 10 utakmica. To nije bilo za izdržati ni dečkima koji nisu bili bolesni i maksimalno su trenirali. 

Ambicije za nadolazeću sezonu su velike. Podsjetimo, Dragovoljac je najveći uspjeh ostvario u sezoni 1996./97. kada je klub završio sezonu na trećem mjestu. Predsjednik je uvjeren kako Dragovoljac može ponoviti taj uspjeh već u sljedećoj sezoni – To nije preambiciozno. Prošle godine kad su predviđali da ćemo se boriti za opstanak, dečkima sam rekao da želim biti od 1 do 4 mjesta. Kad sam osjetio da bi to moglo biti bolje od 4. mjesta onda sam jurišao na prvo mjesto. Od prvog do zadnjeg dana bili smo na 1. mjestu, osim kad nas je pogodila korona i kad smo morali u izolaciju. Tada su nas mnogi prestigli, ali sa utakmicom više. Moj cilj je 5. mjesto. Ako bude 8. mjesto to je dobro, a ako bude 3. to je super. Nadam se da ću stići svog idola Stjepana Spajića koji je osvojio povijesni rezultat s Hrvatskim Dragovoljcem – 3. mjesto, zaključuje predsjednik Perić.

Cijelo gostovanje možete pogledati ovdje.