Close
Hrvatski Dragovoljac na domaćem terenu svladao Rijeku 2:1

Hrvatski Dragovoljac na domaćem terenu svladao Rijeku 2:1

27. kolo Prve HNL donijelo je Hrvatskom Dragovoljcu veliku pobjedu nad favoriziranom HNK Rijekom.
Rezultatom 2:1 Hrvatski Dragovoljac svaldao je Rijeku uz dojam da je u mreži riječana mogla zvaršiti još pokoja lopta.

Golove za Dragovoljac zabio je Karlo Perić, prvi u 24. minuti na asistenciju Karrice, a drugi u 50.minuti na asistenciju Jurišića. Bili su to prvi golovi u sezoni za Perića, a zanimljivo je da su oba asistenta igrači Rijeke na posudbi u Hrvatskom Dragovoljcu.

U prvi sekundama 24. minute Karrica je ubacio sa lijeve strane na 11 metara od Riječkog gola, a na ubačenu loptu odlično je utrčao Perić i zabio u donji desni kut za vodstvo Dragovoljca. Sa rezultatom od 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku je Periću trebalo samo 5 minuta da zabije svoj drugi pogodak na utakmici. Prodorom po lijevoj strani Jurišić se našao unutar Rijekinih 16 metar, te je povratnom loptom u srce kaznenog prostora pronašao Perića koji ponovo sprema loptu u donji desni kut za veliku prednost Hrvatskog Dragovoljca.

Rijeka je smanjila prednost u 74.minuti preko Ampema, no to im je bio jedini pogodak na utakmici.

Velika zahvala našem fotografu gospodinu Marinu Sušiću