Close
Dragovoljac remijem protiv Orijenta proslavio naslov prvaka!

Dragovoljac remijem protiv Orijenta proslavio naslov prvaka!

Povijesna sezona Hrvatskog dragovoljca dobila je točku na i ove subote. Na stadionu ŠRC Stjepan Spajić, odigrano je posljednje 34. kolo Druge hrvatske nogometne lige. Dragovoljac i Orijent su podjelili bodove – rezultat od 1:1 bio je na kraju dana najpravedniji. Prije same utakmice, znali smo da će ovo biti utakmica bez rezultatskog imperativa, ali utakmica u kojoj će obje momčadi biti gladne pobjede. Dragovoljac je u ovu utakmicu ušao sa željom da navijačima za kraj velike sezone pokloni pobjedu, a Orijent s motivom da na samome kraju uzme bodove novopečenom prvoligašu. Subota je u Sigetu označila i da je došao dan za slavlje – kakav god rezultat semafor na kraju pokazao.  U proslavu su se odlično uklopili i igrači Orijenta koji su zajedno s mladim nadama Hrvatskog dragovoljca u špaliru dočekali osvajače Druge hrvatske nogometne lige.

Momčadi su u prvome poluvremenu krenule s dosta opreza. Gledali smo izjednačenih prvih 45 minuta – kako u igri, tako i rezultatski. Dragovoljac je imao nekoliko dobrih prilika, ali nažalost nije ih uspio iskoristiti. U 38. minuti Orijent dolazi u vodstvo. Nakon odličnog ubacivanja, zaboravljeni Gerc zabija za 1:0. Iako se je činilo kako će Orijent na poluvrijeme s golom prednosti, samo 3 minute poslije Perić je odlično iskoristio nespremnost obrane Orijenta te pogađa za 1:1.

U drugome poluvremenu Dragovoljac je prebacio u višu brzinu. Od prve minute drugog djela stezao se obruč oko gola Orijenta. U 60. minuti crni su imali odličnu priliku, nakon odličnog ubacivanja iz kornera Burić gađa glavom prema golu, ali lopta odlazi pokraj vratnice. Na novo uzbuđenje nismo čekali dugo – Raul već dvije minute poslije ima odličnu priliku, ali zastavica je ostala podignuta. U 64. minuti, opet se javlja Raul, odlično gađa prema vratima Berkovića koji je siguran. Čekali smo 74. minutu, a opet se javio motivirani Raul koji iz slobodnog udarca gađa preko gola. Minutu poslije, opet sijeva ispred vrata Orijenta – Perić se sam probija, ali Berković je opet siguran. Do kraja utakmice imali smo još nekoliko prigoda na obadvije strane, ali rezultat se na kraju nije mijenjao.

Zadovoljan konačnim rezultatom bio je i trener domaće momčadi Miroslav Kuljanac – “Od trenutka kada sam preuzeo klupu Dragovoljca vjerovao sam da će ova momčad biti u vrhu lige. Nisam bio ni svjestan kvalitete koju ova momčad posjeduje. Nadao sam se danas pobjedi, ali na kraju nažalost nismo uspjeli zabiti taj drugi gol. Odigrali smo jednu jako kvalitetnu utakmicu, bila je ovo predstava pravog Dragovoljca, čestitam igračima!”