Close
Dragovoljac danas protiv Osijeka

Dragovoljac danas protiv Osijeka

Nakon napetih i uzbudljivih 90 minuta protiv Lokomotive slijedi nam teško gostovanje u Osijeku. U sklopu 13. kola igramo protiv momčadi koju nazivaju jednim od glavnih konkurenata za naslov. Trenutačno se Osijek nalazi na 2. mjestu prvenstva s 24 osvojena boda. U dosadašnjih 12 utakmica zabili su 17, a primili 10 golova što ih čini jednom od efikasnijih momčadi lige.

Nakon jučerašnjeg susreta između Šibenika i Slaven Belupa ponovno smo se našli u opasnoj situaciji. Slaven Belupo sada ima bod više od nas i nalazi se na 9. poziciji. Današnji susret od velike je važnosti za nas ukoliko želimo izaći iz opasne zone.

Mi u susret ulazimo nakon dobrih 45 minuta na Kranjči protiv Lokomotive. Lokosi su već u 17. minuti imali dva gola prednosti, ali smo do kraja utakmice pokazali karakter i maksimalno zalaganje.  Ukoliko tome dodamo kako smo od 78. minute igrali bez Pasaričeka zbog crvenog kartona to ovaoj bod čini još i većim.

U prvom susretu protiv Osijeka primili smo rani pogodak i morali loviti zaostatak. U 13. minuti za vodstvo naših gostiju zabio je Mance, a za izjednačenje zabio je Majstorović iz penala. Nismo uspjeli izdržati u napetoj završnici te smo ponovno kapitulirali u 75. minuti golom Nejašmića.

Osijek je u pozitivnom nizu rezultata, a na nama je da pokušamo prekinuti taj niz. Osijek je posljednji poraz upisao protiv Dinama, a od tada su upisali 3 pobjede i dva remia.  Mi smo u posljednjih 6 susreta uspjeli ostvariti jednu pobjedu, 3 remia i dva poraza.

Želimo li uzeti bodove Osijeku morati ćemo biti maksimalno koncentrirani i željni od prve minute. Pokazati karakter i zajedništvo na terenu koji će nas odvesti do željenog cilja. Osijek je veliki favorit u ovom suretu, ali svakako će se i nas nešto pitati u utakmici koja slijedi.

Utakmica je na rasporedu od 15:00 h, a nakon Osijek u goste nam dolazi Šibenik.